Pomerania Brokers na “Lloyd’s Space Insurance Event”

Z przyjemnością chcielibyśmy się podzielić naszym entuzjazmem wynikającym z udziału naszego przedstawiciela w bardzo udanym wydarzeniu pod nazwą: Lloyd’s Space Insurance Event, które odbyło się 15 czerwca 2023 r. na prestiżowym terenie Ambasady Brytyjskiej w Warszawie. Dla nas, jako pasjonatów ubezpieczeń specjalistycznych, udział w tym wydarzeniu był niesamowitym przywilejem.

Wydarzenie rozpoczęło się sesją zatytułowaną „Lloyd’s jako wiodący specjalistyczny rynek ubezpieczeniowy”, która podkreślała wyjątkową rolę, jaką Lloyd’s odgrywa w światowym krajobrazie ubezpieczeń.

Kolejna prezentacja, “Polski sektor kosmiczny”, wygłoszona przez wiceprezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, rzuciła światło na niezwykły wzrost i postęp w polskim sektorze kosmicznym.

Centralną częścią wydarzenia i zarazem jedną z najbardziej wciągających, była dogłębna analiza ubezpieczeń kosmicznych. Pascal Lecointe z Hiscox Assure SAS i David Wade z Atrium Space Insurance Consortium podzielili się swoją wiedzą w dwóch odrębnych prezentacjach. Pierwsza z nich koncentrowała się na “Ubezpieczeniu kosmicznym – przed startem i w czasie uruchomienia”, obejmując unikalne wyzwania i kwestie ryzyka w tych krytycznych fazach. Wiedza i pasja prelegentów były widoczne, gdy zagłębiali się w zawiłości związane z ubezpieczaniem misji kosmicznych.

Po krótkiej przerwie Pascal Lecointe i David Wade powrócili, aby omówić “Ubezpieczenie kosmiczne – na orbicie i odpowiedzialność osób trzecich”. Sesja ta dostarczyła dalszych informacji na temat złożoności i strategii ograniczania ryzyka związanego z ubezpieczeniem satelitów na orbicie. Prezentacje były pouczające, prowokujące do myślenia i prezentowały najnowocześniejsze rozwiązania opracowywane przez liderów branży.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Lloyd’s za wspaniałą organizację tak angażującego szkolenia. Była to unikalna w skali Polski możliwość na bezpośredni kontakt z prelegentami mającymi dogłębne doświadczenie w zakresie ryzyk kosmicznych. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój i innowacje w polskim sektorze kosmicznym, jednocześnie zachęcając polskie firmy do nawiązania z nami kontaktu i wymiany pomysłów, w celu wsparcia współpracy międzynarodowej i otwarcia polskich przedsiębiorstw na kontrakty zagraniczne.

 

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on linkedin

Zobacz podobne wpisy